Archiwum bloga onpoint.pl

Dni wolne w 2017, czyli kiedy warto wziąć urlop ?


Już w pierwszym tygodniu stycznia mamy okazję do skorzystania z dłuższego weekendu. Święto Trzech Króli w tym roku obchodzimy w piątek (6 stycznia).

Święta Wielkanocne przypadają w 2017 roku na 16 kwietnia (niedziela) i 17 kwietnia (poniedziałek).

W maju mamy okazję do dłuższego odpoczynku. 1 maja (Święto Pracy) przypada na poniedziałek, a 3 maja (Święto Konstytucji) na środę. Jeśli skorzystamy z dodatkowego trzydniowego urlopu ( wtorek 2 maja, czwartek 4 maja i piątek 5 maja) będziemy mieć aż 9 dni wolnego ( od 29 kwietnia do 7 maja).

15 czerwca (czwartek) obchodzimy Boże Ciało. Jeśli weźmiemy wolny piątek 16 czerwca to będziemy mieć 4 dni odpoczynku ( od 15 do 18 czerwca).

Z kolejnego długiego weekendu będziemy mogli skorzystać w sierpniu. 15 sierpnia (wtorek) świętujemy Dzień Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Biorąc wolny poniedziałek 14 sierpnia będziemy mieć 4 dni wolnego (od 12 do 15 sierpnia).

Wszystkich Świętych (1 listopada) w tym roku wypada w środę. Wówczas biorąc wolny poniedziałek (30 października) i wtorek (31 października) będziemy mieć 5 dni wolnego. Jeśli dodatkowo skorzystamy z urlopu 2 i 3 listopada to nasz urlop wydłuży się aż do 9 dni ( od 30 października do 5 listopada).

Święto Niepodległości 11 listopada przypada w sobotę, zatem dzień wolny będziemy mogli odebrać w innym terminie.

Długi odpoczynek czeka nas w Święta Bożego Narodzenia. Wigilia przypada na niedzielę, pierwszy dzień Świąt na poniedziałek, drugi na wtorek. Korzystając z urlopu, możemy odpocząć aż 10 dni (od 23 grudnia do 1 stycznia).