Archiwum bloga onpoint.pl

XII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach.

Internetowa Edycja Kongresu Gospodarczego w Katowicach odbyła się w dniach 18-20 maja 2020 r. Debaty były transmitowane na żywo, dla zarejestrowanych użytkowników. W standardowej formule ma być zorganizowana największa impreza biznesowa Europy Centralnej oraz European Tech and Start-up Days, planowana na 2-4 września.

Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy był pełen webinariów, prezentacji, debat dotyczących nowej sytuacji gospodarczej. W ostatnich miesiącach sytuacja w kraju bardzo się zmieniła. Wzrost gospodarczy i nadwyżka budżetowa zmieniła się w deficyt. Z rynku pracy przechodzimy do wzrostu bezrobocia. W szybkim tempie wzrasta e-commerce i cyfryzacja. Wszyscy mają wiele pytań, jak gospodarka dalej będzie funkcjonowała.

Nowoczesne narzędzia HR. Ewidencja czasu pracy, zarządzanie nieobecnościami, rozliczanie delacji, paski płacowe i wiele innych www.onPoint.pl

Na ECC odbyły się poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania oraz przewidywania na przyszłość. Omawiane były dziedziny, dla których nadchodzące zmiany będą największe. 18 maja debaty dotyczyły m.in. cyfryzacji, odpowiedzi Unii Europejskiej na kryzys i nowej gospodarki. 19 maja zadawano pytania m.in. odnośnie e-commerce, branż odpornych i narażonych na kryzys oraz startupów czy inwestorów. Dla rynku pracy, szczególnie istotne debaty odbyły się 20 maja. Zadawano pytania m.in. o to jakie modele zarządzania są najlepsze po wirusie, jak będzie wyglądał nowy rynek pracy, jak utrzymać płynność finansową?

Na stronie internetowej można obejrzeć zapis z całego kongresu

Profesjonalny outsourcing kadrowo-płacowy, platforma samoobsługowa dla pracowników, dostarczamy outsourcing dla największych centr SSC i BPO. www.AdAc.pl