Skip links

Czy gospodarka szybko podniesie się po kryzysie spowodowanym pandemią?

Według Ministra Finansów – Łukasza Czernickiego, gospodarka nie podniesie się w tak szybkim tempie w jakim spadała. Sytuacja w naszym kraju nie będzie jednak tak zła jak w przypadku innych. Czernicki mówi również, że hibernacja gospodarki, utrzymanie funkcjonowania jak największej ilości firm oraz utrzymanie niskiego bezrobocia, zaprocentuje kiedy nastąpi odmrażanie gospodarki.

Zapewne branża turystyczna i gastronomiczna będą najdłużej czekać na powrót do normalności.

Ministra Finansów zapytano również o prognozy makroekonomiczne, poinformował, że będą one dostępne w Aktualizacji Programu Konwergencji, która zostanie przekazana Komisji Europejskiej. Powiedział również, że spodziewa się recesji w Polsce.

Nowoczesne narzędzia HR. Ewidencja czasu pracy, zarządzanie nieobecnościami, rozliczanie delacji, paski płacowe i wiele innych www.onPoint.pl

Wartość naszej tarczy antykryzysowej sytuuje Polskę pomiędzy krajami naszego regionu, a krajami wysokorozwiniętymi.

Nie wiadomo jak sytuacja epidemiologiczna będzie się rozwijała na całym świecie w najbliższych miesiącach, które będą kluczowe. Trzeba również wziąć pod uwagę sytuację, w której odmrażanie gospodarki może przyczynić się do tego, że epidemia wymknie się spod kontroli.

Profesjonalny outsourcing kadrowo-płacowy, platforma samoobsługowa dla pracowników, dostarczamy outsourcing dla największych centr SSC i BPO. www.AdAc.pl