Skip links

Technologie IT pozwalają zaoszczędzić czas w pracy

Z najnowszych badań „Nowoczesne IT w MŚP 2017” przeprowadzonych przez Ipsos MORI na zlecenie Microsoft wynika, że 86 proc. polskich pracowników firm z sektora MŚP potwierdza, że technologie informatyczne pomagają zaoszczędzić czas w pracy. Odsetek ten wzrasta do  89 proc. w przypadku handlu detalicznego, 90 proc. w przypadku usług finansowych i telekomunikacyjnych oraz 94 proc. w przypadku przedstawicieli sektora usług biznesowych.

 

Nowoczesne narzędzia HR.
Ewidencja czasu pracy, zarządzanie nieobecnościami, rozliczanie delacji, paski płacowe i wiele innych www.onPoint.pl

Dodatkowo aż 81 proc. docenia wzrost elastyczności pracy dzięki technologiom mobilnym oraz chmurze.  Badanie pokazało że polscy przedsiębiorcy i pracownicy bardziej doceniają technologie, niż przeciętni Europejczycy. Na drugim miejscu znajdują się Norwegowie – 79 proc. W przypadku Włoch jest to 73 proc., Czech 72 proc., Rosji 71 proc., Niemiec jedynie 70 proc., a Finlandii tylko 62 proc.


Zdaniem aż 75 proc. polskich respondentów technologie dają pracownikom więcej czasu wolnego. W przypadku Norwegii jest to także 75 proc., Włoch 74 proc. Jedynie 59 proc. Finów, 61 proc. Niemców i 62 proc. Czechów uważa, że więcej wolnego czasu można uzyskać dzięki wprowadzeniu nowoczesnych technologii. Przykładowo generowanie raportu z wykorzystaniem chmury trwa od 3 do 4 minut, co pozwala na zaoszczędzenie 10-11 minut na jednym raporcie.

W badaniu przedstawiciele sektora MŚP w Polsce dostrzegają inne korzyści, które wynikają z wdrażania nowych technologii. Lepsza komunikacja z klientami, sprawniejsze prowadzenie księgowości,  efektywniejsza analiza stanu oraz przyspieszenie procesów wewnętrznych – to tylko niektóre zalety, które wymienili przedsiębiorcy.

Trzeba mieć na uwadze, że nowoczesne narzędzia IT przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności i uzyskania przewagi na rynku. Nie unikniemy cyfryzacji gospodarki, dlatego im wcześniej przedsiębiorcy zdecydują się na wprowadzenie nowych technologii, tym mniej narażeni będą na ryzyko informatycznego wykluczenia.

Profesjonalny outsourcing kadrowo-płacowy, platforma samoobsługowa dla pracowników, dostarczamy outsourcing dla największych centr SSC i BPO.
www.AdAc.pl

Przykładem nowoczesnego narzędzia, które pozwoli firmom na zaoszczędzenie czasu i spowoduje wzrost elastyczności pracy jest onPoint.pl. Jest to kompleksowa usługa SaaS, która, eliminuje papierowy obieg dokumentów w obszarze zarządzania nieobecnościami, ewidencji czasu pracy, rozliczania wydatków i delegacji.  onPoint pozwala na nowoczesne zarządzanie procesem zatrudniania pracowników i prowadzeniem ich dokumentacji pracowniczej. To proste i intuicyjne narzędzie, którego wdrożenie jest bezkosztowe i trwa średnio około 1 tygodnia.

Przyszłość cyfryzacji w polskich przedsiębiorstwa jest nieunikniona. Im wcześniej odpowiemy na nią zmieniając na lepsze nasze firmy, tym szybciej osiągniemy przewagę konkurencyjną.

Napisz komentarz

Name*

Website

Komentarz