Archiwum bloga onpoint.pl

Delegacja w praktyce, czyli jakie technologie zabrać w podróż służbową.

Poniedziałek rano. W module delegacje onPoint mam zaakceptowany przez managera wniosek o delegacje. A zatem wyjeżdżam jutro rano. Plan wygląda tak: 3-dniowa delegacja, po drodze odwiedzę dwóch Klientów w dwóch kolejnych miastach. Mam do przejechania 1500km samochodem, słowem spore tempo.

Jak zatem najlepiej przygotować się do delegacji?
Jakie technologie mogą mnie wesprzeć w trakcie wyjazdu?

Internet, czyli cały czas w kontakcie z firmą.
Nie musisz nawet korzystać z dołączanego do laptopa routera z kartą sim. Wystarczy wykupić pakiet internetowy u dostawy usług telekomunikacyjnych i udostępnić go z Twojego telefonu. Możesz to zrobić za pomocą wifi lub bluetooth.  Możesz podłączyć kilka urządzeń na raz do Twojego punktu dostępowego z Internetem.  Co zatem podłączone pomoże nam w naszym wyjeździe?

Nawigacja z  dokładnym czasem dojazdu.
Korzystaj z nawigacji, która śledzi natężenie ruchu i proponuje objazdy. Nigdy nie spóźnisz się do Klienta przez korki lub inne nieplanowane zdarzenia.
Przykładem może być nawigacja TomTom  z usługą iTrafic. Nawigacja podłączona do Internetu pobiera informacje o natężeniu ruchu i jeśli jest duże proponuję objazdy alternatywną trasą.
Rozwiązanie działa rzeczywiście świetnie i bardzo precyzyjnie przewiduje czas przyjazdu do celu podróży. Minusem może być fakt, iż jest to usługa płatna.
Bezpłatną ale nieco bardziej ubogą funkcjonalność oferuje usługa Google Maps.

Zestaw głośnomówiący do samochodu.
Czeka Cię długa trasa samochodowa podczas której będziesz miał telekonferencje? Skorzystaj z przenośnych urządzeń audio z obsługą połączeń głosowych.
Przetestowaliśmy urządzenie JBL Clip. To miniaturowy głośnik o średnicy około 11 cm,i wadze zaledwie 150g. To potężne małe pudełeczko może grać bez przerwy przez 5 godzin a później zostać naładowanym ładowarką samochodową. Dodatkowo, możesz łatwo je podłączyć do każdego przenośnego urządzenia, korzystając ze zintegrowanego kabla z wtyczką Jack 3,5 mm. Możesz też używać go bezprzewodowo, korzystając z funkcji Bluetooth. Emitowany dźwięk jest świetnej jakości i przede wszystkim bardzo głośny. Umili Ci czas podróży utworami znajdującymi się w bogatej bibliotece muzyki na Twoim telefonie lub laptopie.
Wbudowany zestaw głośnomówiący do obsługi połączeń telefonicznych świetnie sprawdzi się w trakcie długich telekonferencji, w których możesz brać udział jadąc samochodem, nie odrywając rąk od kierownicy. Urządzenie kosztuje około 150 zł i jest do nabycia w sklepach rtv agd.

Zaprosić Klienta na obiad do restauracji czy do ogródka pod chmurką? A jak będzie lało?
Skorzystaj z aplikacji Meteo na Twoją komórkę, opartej o prognozy ICM Meteo. To niezwykle dokładny model pogodowy na 48h do przodu, przy wykorzystaniu którego dokładnie wiesz jak się możesz ubrać i gdzie zaprosić kontrahenta. Obiad pod chmurką na balkonie tarasu widokowego, zawsze będzie dobrze zapamiętany.
Dodatkowo możesz użyć aplikacji radaru opadu np. Pogodynka.pl/radary, by zobaczyć gdzie w Twoim rejonie pada deszcz i w jakim tempie się przemieszcza.
Pogoda już nigdy Cię nie zaskoczy.

Jak szybko rozliczyć delegację?
Prostym i zautomatyzowanym narzędziem jest usługa onPoint delegacje. Wprowadzasz czas podróży jej cel i koszty poniesione w trakcie wyjazdu. Aplikacja samodzielnie wylicza kursy walut, pobiera odpowiednie diety i ryczałty i zestawia koszty oraz wydatki wg odpowiednich typów.
Efektem końcowym jest czytelny wydruk, który podpisujesz i wysyłasz do przełożonego lub księgowości. Oczywiście wszystko może odbyć się droga elektroniczną.

Zachęcamy do skorzystania zwyżej opisanych technologii. To proste i niezwykle skuteczne rozwiązania, które usprawnią każdą podróż służbową.