Archiwum bloga onpoint.pl

Trendy HR w 2020 roku.

1. PERSONALIZACJA I ROBOTYZACJA – firmy będą rezygnować z trudnego w obsłudze oprogramowania, zamiast tego wybierając intuicyjną aplikację. Nowo powstające technologie, sztuczna inteligencja, zaawansowane chatboty zredukują czas potrzebny na wykonanie zadań.

2. TEAMWORK – organizacje zatrudniające, będą rezygnować z zastanych korporacyjnych struktur, stwarzając kulturę komunikacji i zaangażowania. Pracodawcy będą poszukiwać nowych źródeł  zatrudnienia . W samym procesie rekrutacji, coraz większe znaczenie będą mieli pracownicy zatrudniani do konkretnych projektów czy byli pracownicy.

3. SZTUCZNA INTELIGENCJA – rozwój chatbotów  przyczyni się do zredukowania czasu potrzebnego na wykonanie różnych zadań, zmiany te nie ominą również wynagrodzeń. Jak wynika z badań ADP, pracownicy chcą mieć wybór na to jak i kiedy dostaną swoją wypłatę. Dlatego pojawiają się prognozy dotyczące personalizacji wynagrodzeń, które ułatwią wypłacanie pensji.

4. ANALITYA DANYCH – dostarczy strategicznych danych pracowników, np. wzrostu nadgodzin, zwiększenia ilości zwolnień, różnic płac. Przyczyni się to do optymalizacji i napędzi innowacje.